Mälestusi koolipäevist, sõjakeeriseist ja põgenikelaagreist Valter Allase

ISBN:

Published: 2006

Hardcover

304 pages


Description

Mälestusi koolipäevist, sõjakeeriseist ja põgenikelaagreist  by  Valter Allase

Mälestusi koolipäevist, sõjakeeriseist ja põgenikelaagreist by Valter Allase
2006 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 304 pages | ISBN: | 4.38 Mb

Valter Allase on sündinud 1917. aastal ja elab praegu Kanadas. Ta on pärit Kadrina kihelkonnast, kus pere pidas talurahvakauplust. Üsna varakult iseseisvalt otsuseid tegema harjunud noormees lõpetas 1935. aastal Tallinna PoeglasteMoreValter Allase on sündinud 1917. aastal ja elab praegu Kanadas. Ta on pärit Kadrina kihelkonnast, kus pere pidas talurahvakauplust. Üsna varakult iseseisvalt otsuseid tegema harjunud noormees lõpetas 1935. aastal Tallinna Poeglaste Kommertsgümnaasiumi, läbis sõjaväeteenistuse ja töötas kuni pankade natsionaliseerimiseni Rakvere Ühispangas, seejärel esimese Nõukogude okupatsiooni lõpuni ETKVLis.Sõjakeeris viis ta mitmetesse paikadesse nii kodumaal kui kaugemal — alates 36.

politseipataljoni retkest Stalingradi alla kuni Neveklau ohvitseride koolini sõja lõpu eel. Sõja lõppemisel õnnestus tal Tšehhi põrgu eluga läbida, ameeriklaste tsooni jõuda ja ühineda perega Augsburgi DP laagris Saksamaal. 1949. aasta kevadel emigreerus Allaste pere Austraaliasse, sealt 1954.

aasta lõpul Kanadasse. Elukohaks sai Montreal, kus Valter Allase töötas pangas pensionile minekuni 1982. aasta veebruaris.Pensionieas on kirja pandud ka selle raamatu mälestused, mis algavad Valter Allase kooliajaga ja lõpevad Augsburgi DP laagriga.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Mälestusi koolipäevist, sõjakeeriseist ja põgenikelaagreist":


afscmelocal387.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us